Skaličania naďalej kraľujú v slovenskej extralige

06.12.2011 Celý región

BRATISLAVA 6. decembra(WEBNOVINY) - Výsledky 28. kola slovenskej hokejovej extraligy.

HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Góly: 12. Lušňák (Pálffy, Kloz), 18. Kloz (Pálffy, Obdržálek), 23. M. Šátek (Kutálek, Holovič), 40. Kutálek, 50. T. Višňovský (Kloz) - 4. Zeliska, 20. Sobota (Miroslav Ižvolt, Tupý), 22. Galamboš
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - J. Tvrdoň, Návratek, 1618 divákov

Zostavy:
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Karlíček, Gula, T. Magušin, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, M. Šátek - J. Jurík, Klejna, Konečný
Martin: M. Šimko - Brcko, Martin Výborný, Matejka, Drgoň, Zukal, Tupý, J. Perniš, Vartovník - Kriška, V. Škoda, Murček - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Macejka, Miroslav Ižvolt, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Škumát

I. tretina

Skóre stretnutia otvoril v 4. min hosťujúci Zeliska po samostatnej akcii, keď sa v strednom pásme dostal k puku a spomedzi kruhov prekonal Lakosila ponad vyrážačku - 0:1. Skaličania si počkali na odpoveď až do presilovej hry.

Pálffyho strelu od modrej čiary tečoval do bránky Lušňák - 1:1. V 13. min sa domáci takmer dostali do vedenia po kombinačnej akcii Šáteka s Kutálkom. Tri minúty pred koncom prvého dejstva mal Ižvolt viac príležitostí na skórovanie, ale Lakosila neprekonal. Domáci sa tešili z vedenia po góle Kloza len dve minúty, pretože Martinčania vyrovnali zásluhou Sobotu tesne pred odchodom do kabín.

II. tretina

Do druhej tretiny vstúpili šťastnejšie hostia rýchlym gólom Galamboša zblízka - 2:3. Šátekova odpoveď prišla po presnej nahrávke Kutálka len o necelú minútu po vedúcom martinskom góle - 3:3. Hokejisti MHC Mountfield si potom vynútili tlak počas presilovej hry, štvrtý gól však nepridali. Naopak, v 40. min unikol Kutálek a hoci bol atakovaný hosťujúcim obrancom, dokázal sa presadiť - 4:3. Gól však musel potvrdiť až videorozhodca pre posunutú bránku.

III. tretina

V záverečnom treťom dejstve mysleli oba tímy na ofenzívu, šance boli najmä pri viacerých vylúčeniach. Po nevyužitej presilovke Skalice a Martina využili domáci svoju druhú výhodu v početnej prevahe v 50. min strelou Tibora Višňovského pomedzi nohy Šimka - 5:3. Skaličania si už víťazstvo ustrážili.

Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 15. P. Fabuš (Sojčík, Melichárek), 28. J. Gašparovič (M. Biro), 34. Tybor (J. Gašparovič), 59. P. Fabuš (Trefný), 60. Tybor (Biro) - 33. M. Grman, 52. Kristoffersson (Heizer, M. Kokavec)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Junek, Výleta, 1030 divákov

Zostavy:
Trenčín: V. Kováč - Bobček, Trefný, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár, Habšuda - P. Fabuš, Sojčík, Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, A. Šťastný, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Lelkeš
Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Brňák, Paľov, M. Grman, Kubka, Bambúch - Tománek, Jabrocký, T. Hričina - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - Jokila, Češík, V. Kútny - Marcinek, Petro, Bendík

I. tretina

Hráč Dukly Trenčín Peter Sojčík (vľavo) a hráč HC ´05 Banská Bystrica Lukáš Bambúch počas 28. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HC ´05 Banská Bysrica. Trenčín, 6. december 2011. Foto: SITA/Tomáš Somr V 3. min hostia síce dosiahli gól, rozhodca ho však po konzultácii s videom neuznal a namiesto toho Bystričania hrali presilovku.

Mužstvá síce svižne korčuľovali, hernej krásy a vzruchu pred bránkami však bolo pomenej.

O niečo aktívnejší boli Trenčania, v 15. min Fabuš opakovanou strelou bekhendom do odkrytej bránky otvoril skóre, v 19. min navyše Tybor trafil do žŕdky.

II. tretina

Rozháranú a nesúrodú hru v prostrednej časti ozvláštnili aspoň góly. Najskôr v 28. min Biro vysunul do brejku Gašparoviča a ten nezaváhal - 2:0. Potom v 33. min kontroval kontaktným gólom Grman, ktorému sa podarilo s pukom obísť okolo celej bránky a z otočky vsietiť. Už o necelú minútu sa priebojný Tybor predral až ku bránke a prestrelil gólmana - 3:1.

V tretej tretine bola vyššia iniciatíva na strane hostí, ktorí zatlačili protivníka a v 52. min Kristoffersson strelou spoza protihráča znížil. Trenčín hral v tejto časti pasívne a do útoku sa dostal len sporadicky. Domáci však ustáli niekoľko skrumáží vo vlastnom obrannom pásme. V 59. min sa náhle dostal do brejku Fabuš, ktorý obišiel aj brankára a do odkrytej bránky rozhodol o víťazovi. Štyri sekundy pred koncom duelu ešte počas banskobystrickej power-play Tybor do prázdnej bránky podčiarkol výsledok - 5:2.

HC Slovan Bratislava - HK AutoFinance Poprad 7:2 (0:1, 4:0, 3:1)
Góly: 22. Šatan (Lipiansky, L. Hudáček), 28. M. Bartánus (M. Bakoš, Dobroň), 36. D. Skokan (Šatan, M. Bartánus), 36. Lipiansky (M. Bakoš, M. Bartánus), 48. P. Frühauf, 49. Švarný (L. Hudáček, Lipiansky), 53. Bulík (D. Buc, I. Ďatelinka) - 20. Koskinen (Vandas, Rapáč), 60. Rapáč (P. Svitana)
Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Brath, 10 046 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, L. Bohunický, Štajnoch, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, L. Kozák - D. Buc, Preisinger, D. Skokan - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, M. Sloboda
Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, A. Novotný, Kovačevič, M. Šterbák, Fabian, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - P. Svitana, Hult, Rapáč - Škovira, Kraft, Gellerstedt

Štefan Mikeš, tréner Slovana: "Na skóre podľa jednotlivých tretín je vidieť, ako to prebiehalo. Začali sme kŕčovito, akoby sme mali zviazané ruky aj nohy. Málo sme korčuľovali, súper dominoval, viac strieľal a po prvej tretine zaslúžene viedol. Chalani to neflákali, ale išlo o mimoriadny zápas a naše mladé mužstvo sa s tým spočiatku nedokázalo vyrovnať. Od druhej tretiny sme ale ukázali, čo vieme a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili."

Ladislav Svozil, tréner Popradu: "Začali sme tu až nezvykle dobre, boli sme aktívnejší a Slovan sme v prvej tretine prakticky do ničoho nepustili. Hráčov sme varovali, že súper to len tak nenechá, že zvýši agresivitu a začne korčuľovať. My sme sa ale uspokojili a narobili chyby na dva zápasy. Výsledok bol pre nás nakoniec ešte milosrdný, lebo minimálne na štyri góly sme súperovi sami nahrali, alebo mali puk jasne na našich hokejkách. Zaspali sme začiatok druhej tretiny a to nás stálo lepší výsledok."

Miroslav Šatan, kapitán Slovana: "Prvá tretina z našej strany nebola dobrá, viac sme bránili než útočili. V prestávke sme si čo to povedali a od druhej tretiny sme zlepšili hru. V tretej sa už zápas len dohrával. Išli nám presilovky aj oslabenia, čo bolo veľmi dôležité. Atmosféra bola výborná a na konci sme sa divákom poďakovali, že vytvorili rekord. Sme naozaj radi, že takto vyzeral ligový zápas."

HC Košice - HK Nitra 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Góly: 14. E. Piatak (z tr. strieľania), 26. S. Gron (Kolba, Michel Miklík), 31. E. Piatak (D. Pašek, M. Novák), 40. D. Pašek (Kolba), 41. Zálešák (Dravecký, Homer), 59. J. Tabaček (Homer, Zálešák) - 16. Čiliak, 32. G. Saliji (Ďurák), 43. M. Štefanka (G. Saliji, T. Hrnka)
Vylúčení: 6:11 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0 , rozhodovali: P. Grečko - Rovenský, Snášel, 4790 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan, M. Takáč - Dravecký, Zálešák, Jenčík - Michel Miklík, S. Gron, Mlynarovič - Spilar, O. Gmitter, P. Bartoš - Marcel Haščák, D. Pašek, E. Piatak

Nitra: Čiliak - Pavol Gurčík, M. Hruška, Rais, Ďurák, Kružík, M. Bača, Hrudík, König - S. Saliji, Valčák, H. Ručkay - M. Segľa, M. Štefanka, G. Saliji - P. Barinka, Hrnka, Fojtík - Púchovský, Piačka, Grošaft

HKm Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Góly: 39. Otčenáš (L. Jurík, V. Baláž), 60. Otčenáš (V. Baláž, L. Jurík) - 4. Houdek (M. Drevenák, Smotrila), 12. Michajlov (Smotrila, Ďurkech), 35. V. Nemec (T. Sýkora, T. Staňo), 45. Róbert Huna (M. Drevenák, Richard Huna), 54. Michajlov (Houdek, M. Drevenák)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Brabenec (Zvolen) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Korba, Smerek, 1307 divákov

Zvolen: Škrečko - Ťavoda, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, J. Mucha, Hraško, Korhonen, Zošiak - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Síkela, M. Jurík, Puliš
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Houdek, Ďurkech - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš